Obecna kondycja UE

Posted by admin

Obecna kondycja UE
Choć Unia Europejska jest w kryzysie, to jednakowoż nie jest powiedziane, że w dalszym ciągu nie jest silną organizacją. Przecież skupiła wokół siebie sporo zamożnych państw. Ciągle UE jest federacją szalenie bogatych krajów.
Naturalnie nie wszystkie z nich są bardzo zamożne, ale w porównaniu z chociażby większości państw w Azji, to i tak UE to wielka potęga. I choć ostatnio niezbyt szybko się rozwija, przynajmniej w porównaniu z chociażby Chinami, to powinniśmy zwrócić uwagę, że to w dalszym ciągu Chiny gonią nasz kontynent. Chociaż oczywiście naprawdę nikt nie powinien myśleć, iż UE jest idealną organizacją. Moim zdaniem UE to świetny pomysł – nawet po złączeniu i tak jesteśmy mniejsi, aniżeli Indie bądź Chiny, więc tylko jako zwarta organizacja jakoś się liczymy.
Jednak dużym minusem owej organizacji jest najzwyczajniej w świecie to, że jest mocno zbiurokratyzowana. Właśnie dzięki biurokracji, Chiny oraz pozostałe potęgi – bądź aspirujące do ich miana, szybciej nas gonią. To niedobrze, bo w końcu w naszym interesie jest to, aby UE w dalszym ciągu była potęgą. I naturalnie tak będzie, ale trudno powiedzieć czy przykładowo problem dotyczące wielkiego bezrobocia, szczególnie wśród młodych, szybko zostanie zażegnany. Być może Europę czeka los chociażby Włoch, a więc niby bogatego kraju, który jednak ma duże problemy? Trudno w jednoznaczny sposób powiedzieć…

Comments are closed.