Skarby Danii

Posted by admin

Poznawanie piękna Włoch z pomocą biura podróży

Skarby Danii
Północna Europa zazwyczaj jest dość niedoceniana przez turystów z wielu państw, w tym również i z Polski. Na pierwszy rzut oka nie znajdziemy tam raczej wielu ciekawych atrakcji, natomiast sama dość zimna pogoda sprawia, że na wakacyjne wyjazdy znacznie częściej wybieramy południowe kraje, które mogą nam zaoferować piękne plaże. Tego typu podejście jest jednak sporym błędem, bo same tylko kraje skandynawskie oferują tak dużo interesujących rzeczy, że każdy znajdzie w nich coś dla siebie.
Idealnym przykładem jest tutaj Dania, stosunkowo niewielki kraj zajmujący przede wszystkim półwysep Jutlandzki. Zaliczana jest do grona krajów nordyckich, przez co sama jej kultura ściśle związana jest z legendarnymi wikingami. Jest to przede wszystkim kraj o niezwykle długiej historii, zatem sama tylko jego stolica – Kopenhaga – posiada bardzo wiele godnych uwagi zabytków oraz innych atrakcji, które każdemu turyście mogą zapewnić mnóstwo zabawy.
Dania jest w takim razie doskonałym dowodem na to, że północna Europa także jest ciekawym miejscem na spędzenie wakacji. Oprócz tego położona jest ona bardzo blisko Polski, przez co wybranie się do niej nikomu z nas nie sprawi większych problemów – naprawdę warto!

Comments are closed.